Μπασκόνια - Ολυμπιακός με προσφορά ημέρας

Οι μεγαλύτερες διοργανώσεις στη Sportingbet. Παίξε νόμιμα με προσφορά ημέρας στο Μπασκόνια – Ολυμπιακός.\r\n\r\n Η πανδαισία της Euroleague συνεχίζεται με μια αγωνιστική back to back. Απόψε ανοίγει η αυλαία της 4ης αγωνιστικής, με τον Ολυμπιακό να ταξιδεύει στη Βιτόρια και την Fernando Buesa Arena. Μετά τη νίκη επί της Αρμάνι Μιλάνο, οι «ερυθρόλευκοι» ετοιμάζονται για τη δοκιμασία σε μια από τις σκληρότερες έδρες της διοργάνωσης. Εξαιρώντας την πρεμιέρα και την ήττα από τη Ρεάλ, η ομάδα του Σφαιρόπουλου σημείωσε πάνω από 90 πόντους στα παιχνίδια με Εφές (90-66) και Μιλάνο (91-81). Ολυμπιακός over 82.5 πόντοι στο 1.80.\r\n\r\nΑντίστοιχα σε καλό… φεγγάρι βρίσκονται και οι Βάσκοι που προέρχονται από το επικό διπλό στην έδρα της Ρέαλ και μάλιστα απόντος του Αντρέα Μπαρνιάνι (21,5 πόντοι μέσο όρο στη Euroleague). Οι παίκτες του Σίτο Αλόνσο, σουτάροντας με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας στο πρώτο ημίχρονο και χάρη σε ένα σερί στο τελευταίο δεκάλεπτο έφτασαν στη νίκη (87-91), για να βελτιώσουν τον μέσο όρο τους στη διοργάνωση (83,0). Μπασκόνια – Ολυμπιακός με πριμ 5% στην Sportingbet, Επίσημο Εθνικό Χορηγό της διοργάνωσης.\r\n\r\nΟι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν για 33η φορά στα χρόνια της Euroleague, με τον Ολυμπιακό να μετρά 18 νίκες, ανεξαρτήτως έδρας. Στην έδρα της Μπασκόνια, οι γηπεδούχοι διατηρούν την μερίδα του λέοντος, καθώς επιβλήθηκαν σε 11 ματς, γνωρίζοντας την ήττα σε πέντε περιπτώσεις. Πάντως, η ομάδα του Πειραιά έφυγε νικήτρια από τα τρία πιο πρόσφατα των δύο ομάδων, με τελευταίο το 76-82 στη Βιτόρια, πέρσι για το Top 16. Μπασκόνια – Ολυμπιακός διπλό στο 1.75\r\n\r\nΓια τον Ολυμπιακό, τρεις παίκτες υπερβαίνουν το διψήφιο μέσο όρο πόντων μετά από τρεις αγωνιστικές. Πρόκειται για τους Λοτζέσκι και Πρίντεζη που σημειώνουν 12.7 και 11.7 αντίστοιχα, ενώ πρώτος σκόρερ της ομάδας είναι ο Βασιλής Σπανούλης που «γράφει» 15.0 ανά αγώνα. Βασίλης Σπανούλης over 14.5 στο 1,85.\r\n\r\nhttps://www.youtube.com/watch?v=xDowuOoCHUQ