Στην Πόλη των αναμνήσεων

Γαλατασαράι – Ολυμπιακός με επιστροφή αν ο Χάκετ σκοράρει 10 πόντους και μοναδικό πρόγραμμα ανταμοιβής!\r\n\r\nΜετά την ήττα από την ΤΣΣΚΑ στο ΣΕΦ, το ρεκόρ του Ολυμπιακού «υποχώρησε» στο 3-2 και το ταξίδι στην Πόλη θα αποδείξει αν μετά το πέρας της έκτης αγωνιστικής, οι «ερυθρόλευκοι» θα βρίσκονται στην πρώτη τετράδα του πίνακα της νέας διευρυμένης Euroleague. Η Sportingbet, επίσημος εθνικός χορηγός της διοργάνωσης, προσφέρει τα ματς της κανονικής περιόδου σε live streaming.\r\n\r\nΟι φιλοξενούμενοι θα μπουν στο παρκέ του Αμπντί Ιπεκτσί με στόχο το διπλό, αλλά και την… διόρθωση του ρεκόρ τους στο συγκεκριμένο γήπεδο κόντρα στην Γαλατά. Συγκεκριμένα, κι ενώ εντός έδρας έχουν επιμέρους 3-0 στην ιστορία των αναμετρήσεων, εκτός μετρούν μόλις μία νίκη σε τρία ματς. Νικησαν με 67-78 στις 24 Οκτωβρίου 2013 για την κανονική περίοδο, επιτυχία που έγινε… σάντουιτς από την ήττα 78-77 το 2012 και 79-74 στις 18 Δεκεμβρίου 2014. Βέβαια, οι όχθες του Βοσπόρου συνιστούν και μέρος… θριάμβου για την ομάδα του Πειραιά, καθώς εκεί κατέκτησαν τη Euroleague το 2012, χάρη στο «πεταχτάρι» του Γιώργου Πρίντεζη. Γαλατασαράι – Ολυμπιακός under  166.5 στο 1.91.\r\n\r\nΑπό την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι που πάλεψαν στη Μαδρίτη και ηττήθηκαν από τη Ρεάλ στις λεπτομέρειες την περασμένη εβδομάδα, εξακολουθούν να αναζητούν τη νίκη που θα τους κάνει… σεφτές στη διοργάνωση. Παράλληλα, πέρα από το 0-5 του ρεκόρ τους, διαθέτουν τη χειρότερη άμυνα της Euroleague, επιτρεποντας κοντά 100 πόντους ανά παιχνίδι φέτος (97.0). Γαλατασαράι – Ολυμπιακός διπλό στο 1.48. \r\n\r\nΟ Αλεξ Τάιους με 13 πόντους ανά παιχνίδι είναι ο πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους, συνεπικουρούμενος από τον Τζάστιν Ντέτμον που προσθέτει 12.0. Αντίστοιχα, οι «ερυθρόλευκοι» στηρίζουν το παιχνίδι τους στον επιθετικό οίστρο του Βασίλη Σπανούλη που σταματά στους 14.8 μέσο όρο, με τους Πρίντεζη και Γκριν να ακολουθούν με 12 και 10 αντίστοιχα. Γαλατασαράι – Ολυμπιακός με επιστροφή αν ο Ντάνιελ Χάκετ σκορα΄ρει περισσότερους από 10 πόντους.