Η χαρά του… μουσαφίρη!

Σαραγόσα - Βαγιαδολίδ συγκρούονται για το Κόπα Ντελ Ρέι απόψε και τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια βρήκαν τον εκάστοτε φιλοξενούμενο να χαμογελά!\r\n\r\nΑπό τον Φεβρουάριο του 2004, Σαραγόσα και Βαγιαδολίδ αναμετρήθηκαν 11 φορές, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Από αυτές, μόλις σε δύο περιπτώσεις επικράτησε ο εκάστοτε γηπεδούχος, με τον φιλοξενούμενο να μετρά οκτώ νίκες! Μάλιστα, τα τέσσερα πιο πρόσφατα επιβεβαίωσαν το διπλό που απόψε προσφέρεται σε απόδοση 3.30.\r\n\r\nΗ αναμέτρηση είναι διαθέσιμη και σε live streaming από την Sportingbet, σε μια διοργάνωση που βρίσκεται μόλις στο δεύτερο γύρο της. Για τους δύο μονομάχους, το πρωτάθλημα στη Segunda Division ξεκίνησε με καλούς οιωνούς, καθώς αμφότερες βρίσκονται με επτά βαθμούς στην κορυφή του πρωταθλήματος, μετρώντας δύο νίκες και μια ισοπαλία.\r\n\r\nΑρκετά πιο επιθετική και παραγωγική αποδεικνύεται η Σαραγόσα, καθώς σκόραρε και στα τρία πρώτα επίσημα παιχνίδια, σημειώνοντας μάλιστα από τρία τέρματα τόσο στη νίκη επί της Μούρθια (3-1), όσο και στο 3-3 με την Λούγκο εκτός έδρας. Σε απόδοση 2.10 προσφέρεται απόψε το over 2.5 στην αναμέτρηση, ενώ στο 2.30 βρίσκεται το over 1.5 τέρμα για τους γηπεδούχους.\r\n\r\nΣτην αντίπερα όχθη, αρκετά πιο… σφικτά προσεγγίζει τα παιχνίδια της η Βαγιαδολίδ. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι κράτησε ανέπαφη την εστία της στα πρώτα δύο ματς, ενώ μετά από 270 αγωνιστικά λεπτά στο πρωτάθλημα, μόνο η Χιρόνα κατάφερε να σκοράρει εναντίον της. Αντίστοιχα, το no goal απόψε προσφέρεται σε απόδοση 1.83, με το under 2.5 ελαφρώς χαμηλότερα, στο 1.62.\r\n\r\nΠέρσι, οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στα μέσα Νοεμβρίου για το πρωτάθλημα στο Ροσαλέδα, με την Βαγιαδολίδ να επικρατεί 2-0, χάρη σε ένα αυτογκόλ και μια εκτέλεση πέναλτι. Το σκορ τότε άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό, με το ειδικό στοίχημα «Γκολ έως το 5ο λεπτό» να αποδίδει 26.00 στην Sportingbet.\r\n\r\n15/11/2015\r\nSegunda Division\r\nΣαραγόσα Βαγιαδολίδ 0-2\r\n\r\nhttps://www.youtube.com/watch?v=-mo4Z7FK75o