"Φωτιά" στο Καμπ Νόου

Αντούριθ και Ινιάκι Γουίλλιαμς έκαναν το 2-0, ο Μέσι με μια πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ μείωσε στο τελικό 2-1, για να μείνουν ανοιχτοί λογαριασμό ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Μπιλμπάο.

Μπαρτσελόνα – Μπιλμπάο με πριμ 5%, 100+ ειδικά στοιχήματα, cashout και μοναδικό πρόγραμμα ανταμοιβής. Δείτε το μέσω live streaming!

Αντούριθ και Ινιάκι Γουίλλιαμς έκαναν το 2-0, ο Μέσι με μια πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ μείωσε στο τελικό 2-1, για να μείνουν ανοιχτοί λογαριασμό ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Μπιλμπάο. Το Κάμπ Νόου απόψε θα βάλει τα… καλά του και θα υποδεχτεί την Αθλέτικ, στη ρεβάνς του 2-1. Ο νικητής θα προκριθεί στους «8» του Copa Del Rey, για ένα ζευγάρι που συναντήθηκε στον τελικό του 2015 (3-1 η Μπαρτσελόνα). Για τους Βάσκους, η νίκη, έστω και με ένα γκολ, αποτελεί ένα από τα highlight της χρονιάς, όχι μόνο διότι επιβλήθηκαν των «μπλαουγκράνα», αλλά κυρίως επειδή χρειάστηκε να παίξουν 16 λεπτά με παίκτη λιγότερο και όλο το τελευταίο δεκάλεπτο με εννέα! Μπαρτσελόνα – Μπιλμπάο με πριμ 5%, 100+ ειδικά στοιχήματα, cashout και μοναδικό πρόγραμμα ανταμοιβής.

Μάλιστα, οι Βάσκοι έβαλαν τέλος και σε μια παράδοση που κρατούσε από τον Αύγουστο του 2015, όταν επιβλήθηκαν 4-0 της Μπαρτσελόνα για το Super Cup. Εκτοτε, Καταλανοί και Βάσκοι συναντήθηκαν έξι φορές σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας πέντε ήττες και μία ισοπαλία. Οι ήττες μάλιστα ήρθαν σερί, μετά το 1-1 στη ρεβάνς του Super Cup, με την ομάδα του Βαλβέρδε να δέχεται 13 τέρματα! Μπαρτσελόνα – Μπιλμπάο goal/goal στο 1.95

Ο πρώτος αγώνας, βοήθησε την Μπιλμπάο να συνεχίσει το σερί της, καθώς και τα πέντε τελευταία της στο Copa Del Rey συνοδεύτηκαν από over 2.5. Μάλιστα, επικράτησε στα τρία πιο πρόσφατα, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ από το πρώτο μέρος, ενώ σημείωσε τουλάχιστον 2 τέρματα σε κάθε ένα. Μπαρτσελόνα – Μπιλμπάο over 2.5 στο 1.30.