Το καρέ που γύρισε από το… -4!

Μετά το 5-1 του Μονάχου, η Αρσεναλ καλείται να κάνει ένα μικρό θαύμα, ανατρέποντας το σκορ του πρώτου αγώνα κόντρα στην Μπάγερν.

Παίξε νόμιμα Αρσεναλ – Μπάγερν Μονάχου με επιστροφή στοιχήματος, αν ο Ζιρού σκοράρει το πρώτο γκολ του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο, όλα έδειχναν πως υπήρχε ένα ντέρμπι εν… εξελίξει. Η Μπάγερν προηγήθηκε με τον Ρόμπεν στο 11’, ωστόσο στο 30’ ήρθε το 1-1 από τον Αλέξις, σκορ που έφερε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Η… καταιγίδα ξέσπασε με έναρξη της επανάληψης. Μέσα σε 11’ από το 53’, ως το 63’, οι Βαυαροί πέτυχαν τρία γκολ (53’,56’,63’), με τον Μίλερ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στο 88’ (5-1). Παίξε νόμιμα Αρσεναλ – Μπάγερν Μονάχου με επιστροφή στοιχήματος, αν ο Ζιρού σκοράρει το πρώτο γκολ του αγώνα.

Πλέον, οι «κανονιέρηδες» καλούνται να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ, αναζητώντας στην ουσία ένα μικρό θαύμα, αφού πρέπει να επικρατήσουν με 4-0 ή με 5 γκολ διαφορά, αν η Μπάγερν σκοράρει περισσότερες από δύο φορές. Μάλιστα, στην ιστορία των ευρωπαϊκών διοργανώσεων μόνο τρεις ομάδες κατάφεραν αντιστρέψουν διαφορά τεσσάρων τερμάτων. Πρόκειται για τις Λεϊσόες (1962), Παρτίζαν (1985) και Ρεάλ Μαδρίτης (1986)! Αρσεναλ – Μπάγερν Μονάχου, πρόκριση Αρσεναλ στο 23,00.

Η παράδοση, δεν είναι με το μέρος των Λονδρέζων που μετρούν 3 νίκες και 2 ισοπαλίες σε 11 ματς κόντρα στην Μπάγερν. Συνολικά κόντρα σε γερμανικές ομάδες, το ρεκόρ της διαμορφώνεται στο 16-6-13, το οποίο όμως βελτιώνεται αισθητά στα ματς εντός έδρας (11-1-5). Αρσεναλ – Μπάγερν Μονάχου άσος στο 3.75.

Νάπολι – Ρεάλ Μαδρίτης με πριμ 5%, αμέτρητα ειδικά στοιχήματα και δυνατότητα cashout!

Αντίστοιχα, η Μπάγερν έχει αντιμετωπίσει 50 φορές ομάδες από την Αγγλία, μετρώντας 20 νίκες, 16 ισοπαλίες και 14 ήττες. Βέβαια, επι αγγλικού εδάφους δεν είναι εξίσου αποτελεσματική, επικρατώντας μόλις σε 5 από τα 21 που έδωσε (5-8-8). Αρσεναλ – Μπάγερν Μονάχου διπλό στο 1.90