Πάλι απ' την αρχή...

Σλίγκο Ρόβερς - Φιν Χαρπς αναμετρώνται ξανά μετά από ένα μήνα, αφού το μεταξύ τους παιχνίδι αναβλήθηκε στο 20ο λεπτό, λόγω… καιρού!\r\n\r\nΜόλις είχε παρέλθει το πρώτο κομμάτι του αγώνα στο Σλίγκο, με την τοπική ομάδα να υποδέχεται την Φιν Χαρπς. Οι… ουρανοί άνοιξαν και το γεγονός δεν άφησε περιθώρια στον ρέφερι της αναμέτρησης, παρά μόνο να διακόψει τον αγώνα. Οι δύο ομάδες θα ξαναμπούν στο χορτάρι απόψε, αναζητώντας πρωτίστως την επιστροφή στις νίκες.\r\n\r\nΟι γηπεδούχοι παραμένουν χωρίς νίκη στα τελευταία τέσσερα, αποτυγχάνοντας μάλιστα να «ματώσουν» τα αντίπαλα δίχτυα. Αισίως μετρούν περισσότερα από 360 αγωνιστικά λεπτά χωρίς γκολ, με το no goal απόψε να αποδίδει 1,65, την ώρα που το under 1.5 της Σλίγκο βρίσκεται σε απόδοση 2.05.\r\n\r\nΣτην αντίπερα όχθη, χειρότερη η φόρμα για τη νεοφώτιστη Φιν Χαρπς, η οποία έρχεται από 9 συνεχόμενες ήττες, παραμένοντας χωρίς νίκη από τις αρχές Ιουλίου και το 1-0 επί της Γκάλγουεϊ. Μάλιστα, σε οκτώ από αυτά απέτυχε να σκοράρει, κάνοντας… σεφτέ στο πρόσφατο 3-2 από την Γκάλγουεϊ, για να σπάσει το σερί τεσσάρων σερί no goal και under 2.5, σε μια αναμέτρηση που είναι διαθέσιμη και σε Live streaming από την Sportingbet.