Παράδοση στα under

Στην Αρένα Ντο Γκρέμιο, Γκρέμιο - Σάντος διασταυρώνουν τα ξίφη τους, σε ένα γήπεδο που η πρόσφατη παράδοση δεν δίνει ματς που… σφύζουν θεάματος.\r\n\r\n\r\n\r\nΑπό το 2006 και μετά, Γκρέμιο - Σάντος αναμετρήθηκαν 13 φορές σε όλες τις διοργανώσεις με γηπεδούχο την πρώτη. Πέτυχαν επτά νίκες, η Σάντος έφυγε με διπλό σε δύο περιπτώσεις, ενώ τέσσερα παιχνίδια δεν ανέδειξαν νικητή. Σε απόδοση 1.91 προσφέρεται ο άσος, με το διπλό και το Χ στο 3.80 και το 3.25 αντίστοιχα. Στο 1.60 βρίσκεται το under 2.5, σημείο που επαληθεύτηκε και στα επτά πιο πρόσφατα των δύο ομάδων, αλλά και 11 συνολικά την τελευταία δεκαετία.\r\n\r\nΓια την Γκρέμιο, η αναμέτρηση συνιστά μια ευκαιρία επιστροφής στις νίκες, μετά από δύο ήττες στο πρωτάθλημα Βραζιλίας (2-0 από την Ατλ. Παραναένσε, 2-1 από την Βιτόρια Μπαΐα), για ένα σύνολο πάντως που μετρά τέσσερις νίκες - όλες συνοδεύτηκαν και από under 2.5- σε πέντε ματς εντός έδρας φέτος.\r\n\r\nΣτην αντίπερα όχθη, η Σάντος διάγει την καλύτερή της περίοδο στη σεζόν, καθώς στα έξι τελευταία πέτυχε πέντε νίκες, γνωρίζοντας την ήττα μόνο στην έδρα της Ατλέτικο Παραναένσε. Μάλιστα σε όλες τις περιπτώσεις σημείωσε περισσότερα από δύο τέρματα, ενώ σκόραρε σε τέσσερα πρώτα ημίχρονα.\r\n