Περιμένοντας την… Ανάσταση!

Ο Λεβαδειακός υποδέχεται τον Πλατανιά και οι Βοιωτοί αναζητούν ακόμα την πρώτη τους νίκη μέσα στο 2017!

Λεβαδειακός – Πλατανιάς με πριμ 5% και 100+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε ποδοσφαιρικό αγώνα.

Αποκλείστηκε από το Κύπελλο και το βαρύ 6-0 από την ΑΕΚ, συνέχισε τον… κατήφορο του Λεβαδειακού. Οι Βοιωτοί παραμένουν χωρίς νίκη από τα τέλη Νοεμβρίου σε όλες τις  διοργανώσεις, μετρώντας 9 ήττες και 3 ισοπαλίες! Μάλιστα, στα τελευταία οκτώ, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, σκόραραν μόλις ένα τέρμα, δηλαδή ένα σε περισσότερα από 720 αγωνιστικά λεπτά. Λεβαδειακός – Πλατανιάς no goal στο 1.60.

Υπολογίζοντας μόνο τα ματς πρωταθλήματος, ο Λεβαδειακός επιβλήθηκε επί του Ηρακλή με 3-0 στις 27/11 και από τότε αναζητά μια νίκη, μαζεύοντας μόλις δύο βαθμούς στα επόμενα 9 παιχνίδια του. Από τα έξι πιο πρόσφατα, τα πέντε συνοδεύτηκαν από under 2.5, με τους γηπεδούχους να μετρούν 9 under σε 18 ματς φέτος, ωστόσο συνολικά στο πρωτάθλημα, είναι μόλις μία από τις δύο ομάδες που έχουν μονοψήφιο αριθμό εμφάνισης του σημείου. Λεβαδειακός – Πλατανιάς under 2.5 στο 1.40.

Στην αντίπερα όχθη, οι Κρητικοί βρίσκονται στην απέναντι πλευρά του… φεγγαριού, καθώς προκρίθηκαν στους «8» του Κυπέλλου, μετά το 1-2 στα Γιάννινα, συμπληρώνοντας τέσσερα ματς χωρίς ήττα, σε όλες τις διοργανώσεις. Στο πρωτάθλημα, ηττήθηκαν μόνο από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο στα επτά πιο πρόσφατα. Λεβαδειακός – Πλατανιάς διπλό στο 3.75.

Μακριά από το άντρο του, ο Πλατανιάς έχει μόλις μία νίκη σε 9 ματς (4 ισοπαλίες). Το μοναδικό του διπλό καταγράφηκε στις 10/09, όταν πέρασε από την Κέρκυρα, στην πρώτη του εκτός έδρας δοκιμασία στη σεζόν. Εκτότε, μετρά 4 ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες, σκοράροντας μόλις 2 τέρματα σε 720 αγωνιστικά λεπτά. Λεβαδειακός – Πλατανιάς με πριμ 5% και 100+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε ποδοσφαιρικό αγώνα.