Ραντεβού με τ' αστέρια!

Ολυμπιακός - Χάποελ Μπερ Σεβά και το ευρωπαϊκό ταξίδι των Πειραιωτών αρχίζει απόψε από το «Γ. Καραϊσκάκης».\r\n\r\nΟλυμπιακός - Χάποελ Μπερ Σεβά και οι Ερυθρόλευκοι θέλουν να κάνουν το πρώτο βήμα για τ' αστέρια! Εντός έδρας οι Πειραιώτες έχουν μια νίκη και μια ισοπαλία κόντρα σε ομάδες από το Ισραήλ, αλλά ποτέ δεν έχουν περάσει κάποια σε όμιλο ή σε νοκ άουτ ζευγάρι! Δυο ήττες από Μπάγερν και Αρσεναλ μετρά ο Ολυμπιακός στα εννέα τελευταία εντός για τη διοργάνωση, αλλά και επτά νίκες. Ο άσος είναι στο 1.27, η ισοπαλία στο 5.25 και το διπλό στο 10.50! Τα πέντε από τα εννέα πιο πρόσφατα των Πειραιωτών συνοδεύθηκαν από Ν.G. σημείο που βρίσκουμε στο 1.60!\r\n\r\nΒέβαια, ο Ολυμπιακός σκόραρε στα 17 από τα 20 πιο πρόσφατα εντός έδρας ματς για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Στα 10 από αυτά πέτυχε τουλάχιστον 2 γκολ! Μάλιστα, στα τελευταία 14 από τα 20 ευρωπαϊκά παιχνίδια στο Καραϊσκάκης ο Ολυμπιακός σκόραρε τουλάχιστον μια φορά στο πρώτο ημίχρονο. Στο 1.83 το άσος ημίχρονο/τελικό! Χρειάστηκαν... 40 χρόνια για να πάρει ξανά τίτλο η Χάποελ! Φτωχή η ευρωπαϊκή της εμπειρία, ενώ στον 2ο προκριματικό πέρασε το εμπόδιο της Σέριφ με νίκη 3-2 εντός και ισοπαλία 0-0 στη Μολδαβία! Σε τρεις ευρωπαϊκές εξόδους της έχει δυο ήττες και μια ισοπαλία!\r\n\r\nΡόζενμποργκ - ΑΠΟΕΛ στο Τροντχάιμ και οι Κύπριοι θέλουν να κάνουν το μεγάλο βήμα για να βρεθούν στους ομίλους του Champions League! H παράδοση δείχνει... Κύπρο, αφού ο ΑΠΟΕΛ μετρά 4 νίκες σε ισάριθμα ματς και δυο προκρίσεις κόντρα σε νορβηγικές ομάδες! Εξάλλου, η Ρόζενμποργκ τη μοναδική φορά που έπαιξε με ομάδα από την Κύπρο, την ΑΕΚ Λάρνακας αποκλείστηκε... Την τελευταία φορά που οι Νορβηγοί βρέθηκαν σε ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ ήταν το... 2007! Στο 1.66 ο άσος, στο 3.70 η ισοπαλία και στο 4.80 το διπλό!