Ραντεβού σε… επανάληψη!

Τότεναμ - Μονακό, Ποκετίνο εναντίον Ζαρντίμ για δεύτερη διαδοχική σεζόν στο Champions League!\r\n\r\n\r\n\r\nH κληρωτίδα έκανε σε πλείστες όσες περιπτώσεις… παιχνίδια και έφερε στην επιφάνεια ζευγάρια που αναμετρήθηκαν και πέρσι στη φάση των ομίλων του Europa League. Τότεναμ - Μονακό συναντώνται στο Λονδίνο, στην άτυπη ρεβάνς των αναμετρήσεων της σεζόν 2015-16. Η αρχή έγινε στο Πριγκηπάτο, με τους Λονδρέζουν να ανοίγουν το σκορ χάρη στο γκολ του Λαμέλα στο 35’, με τον Στεφάν Ελ Σαράουι να απαντά, δέκα λεπτά πριν το φινάλε.\r\n\r\nΣτο White Hart Lane, τα «σπιρούνια» μετέτρεψαν σε πάρτι την αναμέτρηση, με τον Λαμέλα πρωταγωνιστή και πάλι, καθώς μέχρι το 38’ είχε πετύχει ήδη χατ τρικ! Σε απόδοση 81.00 προσφέρεται το ειδικό στοίχημα να πετύχει κάτι παρόμοιο ο Αργεντινός, ενώ στο 7.00 βρίσκεται το ενδεχόμενο να ανοίξει στο σκορ. Το τελικό 4-1 αποδείχτηκε κομβικό, αφού οι Αγγλοι εν τέλει προκρίθηκαν από τον όμιλο, την ώρα που οι Μονεγάσκοι ήπιαν το πικρό ποτήρι του αποκλεισμού.\r\n\r\nΚοινός τόπος και των δύο αναμετρήσεων το goal/goal, σημείο που απόψε προσφέρεται σε απόδοση 1.90, ενώ το 4.70 προσεγγίζει το over 1.5 ημίχρονο, σημείο που επαληθεύτηκε στο αντίστοιχο ματς πέρσι.\r\n\r\nΓια τους Αγγλους, η σημερινή είναι η ένατη φορά που αντιμετωπίζουν ομάδα από τη Γαλλία και η παράδοση τους ευνοεί, καθώς μετρούν τέσσερις νίκες και 3 ισοπαλίες σε οκτώ ματς. Μοναδική ήττα τους, το 1-0 στη Λυών τον Νοέμβριο του 1967, στο πλαίσιο του δεύτερου γύρου του Κυπέλλου Κυπελλούχων.\r\n\r\nΣχετικά καλές αναμνήσεις φέρνουν οι αναμετρήσεις με αγγλικούς συλλόγους και στη Μονακό, καθώς επί συνόλου 14 αναμετρήσεων στα ευρωπαϊκά Κύπελλα, μετρά 6 νίκες και 4 ισοπαλίες, με το συντελεστή τερμάτων μάλιστα σε απόλυτη ισορροπία (17-17)!\r\n\r\n10/12/2015\r\nEuropa League, Φάση ομίλων\r\nΤότεναμ - Μονακό          4-1\r\n\r\nhttps://www.youtube.com/watch?v=Pvr2LcLV_NA