Τανγκό με μια Κυρία (vids)

Ολυμπιακός και Γιουβέντους ετοιμάζονται για ακόμα ένα… τανγκό, με οικοδέσποινα την «κυρία» και τις δύο ομάδες να κυνηγούν τους πρώτους τους βαθμούς στο Champions League. Tο Sportingblog θυμάται το τελευταίο… σετ αναμετρήσεων ανάμεσα στις δύο ομάδες, όταν οι «ερυθρόλευκοι» στρίμωξαν την «βέκια σινιόρα».

Το 2003, το ταξίδι στον ιταλικό βορρά αποδείχτηκε εφιαλτικό, με τον Ολυμπιακό να βιώνει τη βαρύτερη ήττα της ιστορίας του στο Champions League (7-0). Από τότε, πέρασαν 11 χρόνια μέχρι να ξαναβρεθούν οι δύο ομάδων αντιμέτωπες στη φάση των ομίλων. Μαζί με τις Ατλέτικο Μαδρίτης και Μάλμε πλασαρίστηκαν στο πρώτο γκρουπ εκείνης της σεζόν, με τους «ερυθρόλευκους» να ξεκινούν με νίκη επί της Ατλέτικο (3-2) και ήττα στη Σουηδία την πορεία τους (2-0).

Γιουβέντους - Ολυμπιακός με επιστροφή στοιχήματος*, αν ο Εμενίκε σκοράρει οποιαδήποτε στιγμή του αγώνα και 200+ ειδικά στοιχήματα (21+)!

Η… διπλή αγωνιστική έφερε το συναπάντημα με την παρέα των Πογκμπά και Πίρλο. Στις 22 Οκτωβρίου 2014, η ομάδα του Μίτσελ υποδέχτηκε τη Γιουβέντους στο κατάμεστο Γ. Καραϊσκάκης. Ο Κασάμι άνοιξε το σκορ στο 36’, βάζοντας φωτιά στις κερκίδες του φαληρικού γηπέδου, πιστοποιώντας την ανωτερότητα του Ολυμπιακού στο χορτάρι. Στο δεύτερο μέρος, οι «ερυθρόλευκοι» διατήρησαν το 1-0, αν και χρειάστηκε να αναδειχτεί σε ήρωα του ματς ο Ρομπέρτο, καθώς επενέβη ουκ ολίγες φορές σωτήρια για να διατηρήσει το 1-0.

Παρί Σεν Ζερμέν – Μπάγερν Μονάχου, με επιστροφή στοιχήματος*, αν ο Καβάνι σκοράρει το πρώτο γκολ του αγώνα και ακόμα καλύτερες αποδόσεις (21+)!

Δύο εβδομάδες αργότερα, το ραντεβού ανανεώθηκε. Η Γιουβέντους μπήκε καλά στο και ματς και στο 21’ προηγήθηκε με τον Πίρλο. Τρία λεπτά αργότερα, ο Μποτία ισοφάρισε σε 1-1, με τον Ντινγκά να γυρνά τούμπα το ματς στο 61’. Μια άτυχη στιγμή έφερε το 2-2 στο 65’ και ένα λεπτό αργότερα, ο Πογκμπά έβαλε εκ νέου τη Γιουβέντους σε ρόλο οδηγού, σε μια βραδιά που ο Πρωταθλητής Ελλάδας πάλεψε σθεναρά στο βροχερό Τορίνο.

Παίξε νόμιμα στο καζίνο της Sportingbet.gr! Οι νέες αφίξεις της εβδομάδας στα παιχνίδια και η έκπληξη της ημέρας* στο ζωντανό καζίνο (21+)!