Τετραήμερο στη… Σεβίλλη

Μετά το άνετο 3-0 στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου, η Ρεάλ ταξίδεψε στην Ανδαλουσία για να αντιμετωπίσει τη Σεβίλλη δύο φορές σε τέσσερις μέρες.

Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης με πριμ 5%, 100+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε ποδοσφαιρικό αγώνα, cashout και ανανεωμένο mobile site!

Μέσα σε ένα λιγότερο από 45 λεπτά, η Ρεάλ «καθάρισε» την υπόθεση νίκη κόντρα στη Σεβίλλη και άνοιξε μπροστά της λεωφόρο πρόκρισης στην επόμενη φάση του Copa Del Rey. Δύο γκολ του Χάμες και ένα του Βαράν αποδείχτηκαν αρκετά για τη «βασίλισσα» που ταξίδεψε στην Ανδαλουσία έχοντας το 3-0 στις αποσκευές της. Οι δύο ομάδες πάντως δεν θα λύσουν απόψε ολοκληρωτικά τις διαφορές τους, αφού το βράδυ της Κυριακής θα συναντηθούν στο ίδιο γήπεδο για την La Liga! Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης με πριμ 5%, 100+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε ποδοσφαιρικό αγώνα, cashout και ανανεωμένο mobile site!

Οι Μαδριλένοι παραμένουν αήττητοι σε επίσημο ματς, είτε πρόκειται για το Champions League, είτε για τις εγχώριες διοργανώσεις, από τις 6 Απριλίου 2016, όταν ηττήθηκαν 2-0 από την Βόφλσμπουργκ. Εκτοτε, τρέχουν αήττητο σερί 41 αγώνων, μετρώντας οκτώ ισοπαλίες και 33 νίκες σε όλες τις επίσημες διοργανώσεις! Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης διπλό στο 2.37.

Σε ότι αφορά το Copa Del Rey, το ρεκόρ της είναι λιγότερο… λαμπερό, καθώς νίκησε σε 14 από τα 16 τελευταία, ωστόσο σε όλες τις περιπτώσεις επικρατούσε από το πρώτο μέρος! Στα τρία πιο πρόσφατα στο θεσμό μάλιστα, κατάφερε να σκοράρει τουλάχιστον τρεις φορές! Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης, νίκη Ρεάλ ημίχρονο/νίκη Ρεάλ τελικό στο 3.50.

Στον αντίποδα, οι Σεβιγιάνοι θα κυνηγήσουν ένα μικρό θαύμα, αλλά και την ανατροπή ενός «καθαρού» σκορ στο άντρο, έχοντας όμως το μυαλό και στο ματς πρωταθλήματος που έρχεται. Τις τελευταίες δύο φορές που υποδέχτηκαν τη Ρεάλ, ηττήθηκαν 2-3 τον Μάιο του 2015, για να επικρατήσουν με το ίδιο σκορ (3-2) τον Νοέμβριο του 2015. Τα έξι τελευταία των δύο ομάδων πάντως, συνοδεύτηκαν από over 2.5, μετρώντας όλες τις διοργανώσεις και ανεξαρτήτως έδρας. Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης over 2.5 στο 1.44