Τρία χρόνια δίχως ήττα... back to back

Γνωρίζουν πως ο χαμένος χάνεται. Ρωσία - Σλοβακία σήμερα το μεσημέρι, με τους τυπικά φιλοξενούμενους να μην ηττώνται σε δύο σερί ματς την τελευταία τριετία.\r\n\r\n\r\n\r\nΗ μία ηττήθηκε στην πρεμιέρα της από την Ουαλία, παρά το γεγονός ότι ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό 2-1 φέρνει τη Σλοβακία σε οριακό σημείο, καθώς νέα απώλεια απόψε θα την φέρει με την πλάτη στον τοίχο. Ειδικά από την στιγμή που την τελευταία αγωνιστική περιμένουν οι Αγγλοι. Βέβαια, από τον Οκτώβριο του 2013 και μετά, δεν υπέκυψαν σε back to back παιχνίδια, με το διπλό να αποδίδει 3,40, ενώ αντίστοιχα το Χ τοποθετήθηκε στο 3,20.\r\n\r\nhttps://www.youtube.com/watch?v=kkfLmF393qQ\r\n\r\nΡωσία - Σλοβακία θα αναμετρηθούν για ένατη φορά στην ιστορία τους, σε ένα σετ μάλλον ισορροπημένο. Τρεις νίκες μετρούν οι Ρώσοι, ισάριθμα έληξαν χωρίς νικητή, ενώ δύο φορές χαμογέλασαν οι Σλοβάκοι, χωρίς όμως τα παιχνίδια να… βρίθουν θεάματος. Μάλιστα, επί συνόλου επτά αγώνων, μόλις επτά φορές παραβιάστηκε η αντίπαλη εστία και το under βρέθηκε στην ημερήσια… διάταξη, σημείο που σήμερα τοποθετήθηκε σε απόδοση 1,50, με το under 1.50 να αποδίδει 2.60, ενώ στο 7.00 βρίσκουμε το ενδεχόμενο να μην δούμε ούτε ένα γκολ στα 90 λεπτά.\r\n\r\nΓια την «αρκούδα», μπορεί η εμφάνιση κόντρα στους Αγγλους να μην έφερε ικανοποίηση στις τάξεις της, ωστόσο το αποτέλεσμα προφανώς και χαροποίησε τον Σλούτσκι που είδε τον Μπερζούτσκι να βρίσκει δίχτυα στο 92ο λεπτό, δημιουργώντας νέο ρεκόρ επίτευξης τέρματος στην ιστορία της ομάδας, καθώς σε κανένα άλλο ματς σε τελική φάση δεν σκόραραν τόσο αργά στο παιχνίδι!\r\n\r\nhttps://www.youtube.com/watch?v=1-afCDdfhPU\r\n\r\n \r\n\r\n

Γκρίνια και... 1-1!